Detta är resultaten från Lundaspelen Basket 2015. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Basket 2020 här.

Senaste resultat

Lundaspelen Basket 2015 börjar
Slut
2/1
3/1
4/1
5/1

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05010601 må 05/01 09:00 må 05/01 Idrottshallen BU13 Playoff A Final BK Amager 35 - 30 Solna Vikings      
05010201 må 05/01 08:40 må 05/01 Eoshallen A BU13 Playoff B Final Stockholms Polisen 33 - 31 MKS Zabrze      
05010604 må 05/01 11:15 må 05/01 Idrottshallen BU14 Playoff A Final Union Deutsch Wagram 25 - 39 BC Darmstadt      
05010305 må 05/01 11:45 må 05/01 Eoshallen B BU14 Playoff B Final Malbas Vit 26 - 20 Berliner SC      
05010605 må 05/01 12:00 må 05/01 Idrottshallen BU15 Playoff A Final Virum Vipers White 22 - 31 Hørsholm BBK      
05010302 må 05/01 09:25 må 05/01 Eoshallen B BU15 Playoff B Final Helsingborg BBK 37 - 38 Rasta Vecht...UBC Münster      
05010608 må 05/01 14:20 må 05/01 Idrottshallen BU16 Playoff A Final ASC 46 Göttingen 1 28 - 30 Ullern Basket      
05010307 må 05/01 13:20 må 05/01 Eoshallen B BU16 Playoff B Final UBALL 36 - 21 MTV Kronberg      
05010609 må 05/01 15:05 må 05/01 Idrottshallen BU18 Playoff A Final SISU Basketball 1 32 - 33 Stevnsgade      
05010207 må 05/01 13:30 må 05/01 Eoshallen A BU18 Playoff B Final Fröya Basket 17 - 59 SISU Basketball 2      
05010611 må 05/01 16:35 må 05/01 Idrottshallen BU20 Playoff A Final Sandvika 23 - 35 Lobas      
05010205 må 05/01 11:55 må 05/01 Eoshallen A BU20 Playoff B Final Högsbo Basket 26 - 46 SISU Basketball      
05010204 må 05/01 11:05 må 05/01 Eoshallen A WC Playoff A Final BHIL Titans 29 - 31 Göteborgs R...basketklubb      
05010203 må 05/01 10:15 må 05/01 Eoshallen A WC Playoff B Final Akropol BBK 17 - 12 FIFH Malmö Pink Ladies      
05010600 må 05/01 08:15 må 05/01 Idrottshallen GU13 Playoff A Final Hørsholm BBK 31 - 12 Aabyhøj I.F.      
05010301 må 05/01 08:40 må 05/01 Eoshallen B GU13 Playoff B Final ALBA Berlin 22 - 9 Malbas 2      
05010602 må 05/01 09:45 må 05/01 Idrottshallen GU14 Playoff A Final BMS Herlev 26 - 24 Hørsholm BBK      
05010202 må 05/01 09:25 må 05/01 Eoshallen A GU14 Playoff B Final Værløse BBK 1 15 - 29 KFUM Uppsala      
05010603 må 05/01 10:30 må 05/01 Idrottshallen GU15 Playoff A Final Aabyhøj I.F. 1 33 - 18 BK Amager      
05010304 må 05/01 11:00 må 05/01 Eoshallen B GU15 Playoff B Final Ik Eos Lund 38 - 20 Lobas      
05010606 må 05/01 12:45 må 05/01 Idrottshallen GU16 Playoff A Final Hørsholm BBK 28 - 24 MBK Stara Tura      
05010303 må 05/01 10:10 må 05/01 Eoshallen B GU16 Playoff B Final BK Marbo 40 - 37 BBK Solna Vikings      
05010607 må 05/01 13:35 må 05/01 Idrottshallen GU18 Playoff A Final MBK Stara Tura 22 - 15 Hørsholm BBK 1      
05010206 må 05/01 12:40 må 05/01 Eoshallen A GU18 Playoff B Final Hjemly Basketball 29 - 15 Hop BBK      
05010610 må 05/01 15:50 må 05/01 Idrottshallen GU20 Playoff A Final Helsingborg BBK 37 - 27 Virum Vipers      
05010306 må 05/01 12:35 må 05/01 Eoshallen B GU20 Playoff B Final Lobas 36 - 38 MBK Stara Tura      
04010214 sö 04/01 17:45 sö 04/01 Eoshallen A BU11 Playoff A Final Gladsaxe Basketball Klub 48 - 24 DBV Charlottenburg      
04010314 sö 04/01 17:45 sö 04/01 Eoshallen B BU11 Playoff B Final Hørsholm BBK 20 - 33 SISU Basketball      
04010216 sö 04/01 19:15 sö 04/01 Eoshallen A BU12 Playoff A Final TuS Lichterfelde black 22 - 44 Horsens IC      
04010316 sö 04/01 19:15 sö 04/01 Eoshallen B BU12 Playoff B Final Lobas 27 - 33 Falcon 1      
04010213 sö 04/01 17:00 sö 04/01 Eoshallen A GU11 Playoff A Final BK Amager 18 - 21 BMS Herlev      
04010313 sö 04/01 17:00 sö 04/01 Eoshallen B GU11 Playoff B Final Ik Eos Lund Vit 24 - 19 SISU Basketball 2      
04010215 sö 04/01 18:30 sö 04/01 Eoshallen A GU12 Playoff A Final Stevnsgade 18 - 27 BMS Herlev      
04010315 sö 04/01 18:30 sö 04/01 Eoshallen B GU12 Playoff B Final Aabyhøj I.F. 2 12 - 11 UBALL SVO      
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05010404 må 05/01 10:50 må 05/01 Bollhuset A BU18 Playoff A Semifinal EBAA 37 - 41 SISU Basketball 1      
05011004 må 05/01 10:50 må 05/01 Tunahallen BU18 Playoff A Semifinal Sandvika 32 - 39 Stevnsgade      
05010403 må 05/01 10:05 må 05/01 Bollhuset A BU18 Playoff B Semifinal Fröya Basket 42 - 25 Ik Eos Lund      
05010503 må 05/01 10:05 må 05/01 Bollhuset B BU16 Playoff B Semifinal MTV Kronberg 20 - 0 WAT 3 Capricorns      
05011003 må 05/01 10:05 må 05/01 Tunahallen BU18 Playoff B Semifinal Lübeck Lynx 22 - 44 SISU Basketball 2      
05010402 må 05/01 09:20 må 05/01 Bollhuset A GU18 Playoff B Semifinal Hop BBK 34 - 29 Malbas      
05010502 må 05/01 09:20 må 05/01 Bollhuset B BU16 Playoff B Semifinal UBALL 46 - 23 Basket Duke...sterneuburg      
05011002 må 05/01 09:20 må 05/01 Tunahallen GU18 Playoff B Semifinal Helsingborg BBK 23 - 27 Hjemly Basketball      
05010401 må 05/01 08:35 må 05/01 Bollhuset A BU16 Playoff A Semifinal ASC 46 Göttingen 1 32 - 31 BK Amager      
05010501 må 05/01 08:35 må 05/01 Bollhuset B BU15 Playoff A Semifinal Alvik Basket 27 - 32 Hørsholm BBK      
05011001 må 05/01 08:35 må 05/01 Tunahallen BU16 Playoff A Semifinal Ullern Basket 36 - 35 Rasta Vecht...UBC Münster      
05010200 må 05/01 07:50 må 05/01 Eoshallen A WC Playoff A Semifinal FIFH Malmö Future 16 - 21 BHIL Titans      
05010300 må 05/01 07:50 må 05/01 Eoshallen B WC Playoff A Semifinal Team DK 2 16 - 25 Göteborgs R...basketklubb      
05010400 må 05/01 07:50 må 05/01 Bollhuset A BU14 Playoff B Semifinal Högsbo Basket 26 - 29 Malbas Vit      
05010500 må 05/01 07:50 må 05/01 Bollhuset B BU15 Playoff A Semifinal Virum Vipers White 58 - 21 Kongsberg Miners 00      
05011000 må 05/01 07:50 må 05/01 Tunahallen BU14 Playoff B Semifinal Berliner SC 39 - 35 Hørsholm BBK 1      
04010218 sö 04/01 20:50 sö 04/01 Eoshallen A WC Playoff B Semifinal Akropol BBK 13 - 4 Nacka HI      
04010318 sö 04/01 20:45 sö 04/01 Eoshallen B GU15 Playoff B Semifinal Lobas 36 - 25 Högsbo Basket      
04010418 sö 04/01 20:40 sö 04/01 Bollhuset A BU18 Playoff A 1/4 Final Hørsholm BBK 23 - 37 Sandvika      
04010518 sö 04/01 20:30 sö 04/01 Bollhuset B BU14 Playoff A Semifinal BC Darmstadt 31 - 28 Solna Vikings      
04011018 sö 04/01 20:25 sö 04/01 Tunahallen BU16 Playoff B 1/4 Final SC Rist Wedel 29 - 38 WAT 3 Capricorns      
04011318 sö 04/01 20:25 sö 04/01 Vipeholmshallen BU14 Playoff A Semifinal Union Deutsch Wagram 35 - 29 Nässjö Basket      
04010812 sö 04/01 20:20 sö 04/01 Victoriastadion B BU15 Playoff A 1/4 Final Virum Vipers White 45 - 20 DBV Charlottenburg      
04010217 sö 04/01 20:10 sö 04/01 Eoshallen A WC Playoff B Semifinal FIFH Malmö Pink Ladies 29 - 16 Team DK U23      
04010317 sö 04/01 20:05 sö 04/01 Eoshallen B GU15 Playoff B Semifinal ÄLI Basket 7 - 26 Ik Eos Lund      
04010417 sö 04/01 20:00 sö 04/01 Bollhuset A BU18 Playoff A 1/4 Final HIC 36 - 43 EBAA      
04010917 sö 04/01 19:55 sö 04/01 Victoriastadion C GU14 Playoff B Semifinal Køge BBK Sort 18 - 24 KFUM Uppsala      
04010517 sö 04/01 19:45 sö 04/01 Bollhuset B BU15 Playoff B Semifinal Djursholm Indians 25 - 37 Helsingborg BBK      
04011117 sö 04/01 19:45 sö 04/01 Fäladshallen A GU15 Playoff A Semifinal Værløse BBK 33 - 35 BK Amager      
04010717 sö 04/01 19:40 sö 04/01 Victoriastadion A GU18 Playoff A Semifinal MBK Stara Tura 31 - 28 BK Amager      
04010817 sö 04/01 19:40 sö 04/01 Victoriastadion B GU14 Playoff B Semifinal Værløse BBK 2 20 - 31 Værløse BBK 1      
04011017 sö 04/01 19:40 sö 04/01 Tunahallen BU16 Playoff B 1/4 Final MTV Kronberg 39 - 19 Malbas      
04011317 sö 04/01 19:40 sö 04/01 Vipeholmshallen BU15 Playoff B Semifinal Rasta Vecht...UBC Münster 36 - 35 BK Marbo      
04010416 sö 04/01 19:15 sö 04/01 Bollhuset A BU18 Playoff A 1/4 Final Stevnsgade 40 - 27 UBALL      
04010916 sö 04/01 19:05 sö 04/01 Victoriastadion C GU13 Playoff A Semifinal Aabyhøj I.F. 9 - 6 BK Amager      
04010716 sö 04/01 19:00 sö 04/01 Victoriastadion A GU18 Playoff A Semifinal Hørsholm BBK sort 26 - 31 Hørsholm BBK 1