Detta är resultaten från Lundaspelen Basket 2019. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Basket 2020 här.

BMS Herlev

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
01010601 ti 01/01 19:50 ti 01/01 Idrottshallen BU20 Grp 1 Högsbo Basket 27 - 38 BMS Herlev    
02010900 on 02/01 08:00 on 02/01 Victoriastadion C GU12 Grp 1 BMS Herlev 47 - 10 Lobas 1    
02010700 on 02/01 08:10 on 02/01 Victoriastadion A GU15 Grp 1 BMS Herlev 81 - 5 BK Amager 2    
02010800 on 02/01 08:10 on 02/01 Victoriastadion B GU14 Grp 5 BMS Herlev 27 - 17 Basketklubb...ärred 305 2    
02010201 on 02/01 08:50 on 02/01 Eoshallen A GU18 Grp 3 BMS Herlev 01 48 - 10 Aabyhøj Basket 02    
02010904 on 02/01 10:45 on 02/01 Victoriastadion C BU13 Grp 4 BK Amager 2 21 - 25 BMS Herlev White    
02010905 on 02/01 11:25 on 02/01 Victoriastadion C BU13 Grp 5 BMS Herlev Blue 40 - 33 Aabyhøj Basket    
02010205 on 02/01 11:35 on 02/01 Eoshallen A GU18 Grp 4 ASC 46 Göttingen 12 - 73 BMS Herlev 02    
02011604 on 02/01 11:35 on 02/01 Sparbanken Skåne Arena BU15 Grp 2 The Basketb...The Academy 56 - 36 BMS Herlev    
02010308 on 02/01 13:20 on 02/01 Eoshallen B GU11 Grp 1 Ik Eos Lund Green Färdig BMS Herlev    
02010708 on 02/01 13:40 on 02/01 Victoriastadion A GU15 Grp 1 Duvbo IK Vit 6 - 63 BMS Herlev    
02010309 on 02/01 14:00 on 02/01 Eoshallen B GU12 Grp 1 Mini Malbas Vit 16 - 43 BMS Herlev    
02010809 on 02/01 14:25 on 02/01 Victoriastadion B GU14 Grp 5 AIK Basket Vit 22 - 20 BMS Herlev    
02011208 on 02/01 14:40 on 02/01 Fäladshallen B BU11 Grp 1 BMS Herlev Färdig Ik Eos Lund Green    
02010211 on 02/01 15:45 on 02/01 Eoshallen A GU18 Grp 4 BMS Herlev 02 18 - 33 SISU Basketball    
02011610 on 02/01 16:30 on 02/01 Sparbanken Skåne Arena BU15 Grp 2 BMS Herlev 27 - 23 Lobas    
02011408 on 02/01 16:30 on 02/01 Östra Torn GU16 Grp 4 BMS Herlev 72 - 5 BC Utrecht Cangeroes    
02010313 on 02/01 16:40 on 02/01 Eoshallen B GU11 Grp 1 BMS Herlev Färdig SISU Basketball White    
02010513 on 02/01 17:10 on 02/01 Bollhuset B GU13 Grp 1 Lobas 1 20 - 35 BMS Herlev    
02010914 on 02/01 17:45 on 02/01 Victoriastadion C BU13 Grp 5 UBALL 29 - 13 BMS Herlev Blue    
02010614 on 02/01 17:50 on 02/01 Idrottshallen BU20 Grp 1 BMS Herlev 31 - 23 Burned Spor...crete Lions    
02011214 on 02/01 18:40 on 02/01 Fäladshallen B BU11 Grp 1 BMS Herlev Färdig ALBA Basket    
02010716 on 02/01 19:20 on 02/01 Victoriastadion A BU13 Grp 4 BMS Herlev White 3 - 64 Lobas    
02011413 on 02/01 20:00 on 02/01 Östra Torn GU16 Grp 4 SCALA Hamburg 9 - 67 BMS Herlev    
02011818 on 02/01 20:40 on 02/01 ISLK BU16 Grp 6 Danube Future Stars 28 - 48 BMS Herlev    
02011018 on 02/01 20:40 on 02/01 Tunahallen BU18 Grp 5 Lobas 21 - 69 BMS Herlev    
03010802 to 03/01 09:30 to 03/01 Victoriastadion B GU14 Grp 5 ASC 46 Göttingen 1 17 - 27 BMS Herlev    
03011002 to 03/01 09:30 to 03/01 Tunahallen BU15 Grp 2 Svendborg Basketball Club 33 - 60 BMS Herlev    
03010502 to 03/01 09:30 to 03/01 Bollhuset B GU13 Grp 1 BMS Herlev 41 - 6 VGB    
03010203 to 03/01 10:15 to 03/01 Eoshallen A GU18 Grp 3 Team Südhessen Ladies 18 - 48 BMS Herlev 01    
03010603 to 03/01 10:15 to 03/01 Idrottshallen BU18 Grp 5 BMS Herlev 80 - 10 Hjemly Basketball 3    
03011403 to 03/01 10:55 to 03/01 Östra Torn GU16 Grp 4 BMS Herlev 42 - 20 Malbas BBK Svart    
03010204 to 03/01 10:55 to 03/01 Eoshallen A GU18 Grp 4 BMS Herlev 02 27 - 17 BC Utrecht ...s Cangeroes    
03010306 to 03/01 12:00 to 03/01 Eoshallen B GU11 Grp 1 Mini Malbas Vit Färdig BMS Herlev    
03010806 to 03/01 12:20 to 03/01 Victoriastadion B BU13 Grp 4 Västerviks Basket 17 - 10 BMS Herlev White    
03010607 to 03/01 13:00 to 03/01 Idrottshallen BU20 Grp 1 Alumil Taal... '02 Yellow 8 - 70 BMS Herlev    
03010907 to 03/01 13:00 to 03/01 Victoriastadion C GU14 Grp 5 BMS Herlev 45 - 17 Kvarnby basket    
03010808 to 03/01 13:45 to 03/01 Victoriastadion B BU13 Grp 5 Äli Basket 9 - 34 BMS Herlev Blue    
03010509 to 03/01 14:25 to 03/01 Bollhuset B GU13 Grp 1 BMS Herlev 30 - 10 BK Amager    
03011809 to 03/01 14:25 to 03/01 ISLK BU16 Grp 6 BMS Herlev 45 - 15 Ik Eos Lund White    
03011210 to 03/01 14:40 to 03/01 Fäladshallen B BU11 Grp 1 Mini Malbas Svart Färdig BMS Herlev    
03010612 to 03/01 16:30 to 03/01 Idrottshallen BU20 Grp 1 BMS Herlev 38 - 28 EEA    
03011411 to 03/01 17:10 to 03/01 Östra Torn GU16 Grp 4 Lobas 14 - 47 BMS Herlev    
03010215 to 03/01 18:35 to 03/01 Eoshallen A GU18 Grp 3 BMS Herlev 01 61 - 14 Ik Eos Lund    
03011216 to 03/01 18:40 to 03/01 Fäladshallen B GU12 Grp 1 SISU Basketball Red 10 - 24 BMS Herlev    
03010317 to 03/01 19:20 to 03/01 Eoshallen B GU11 Mini Lundaspelen LEVEL Group A GU11 Lobas 1 Färdig BMS Herlev    
03011817 to 03/01 20:00 to 03/01 ISLK BU16 Grp 6 Bramfelder SV JBBL 16 - 41 BMS Herlev    
03011118 to 03/01 20:40 to 03/01 Fäladshallen A BU18 Grp 5 BMS Herlev 50 - 20 BV Groningen    
03010218 to 03/01 20:40 to 03/01 Eoshallen A BU11 Mini Lundaspelen LEVEL Group A BU11 Virum Vipers Färdig BMS Herlev    
03010718 to 03/01 20:40 to 03/01 Victoriastadion A GU15 Grp 1 Team Hamburg 36 - 37 BMS Herlev    
04010200 fr 04/01 07:50 fr 04/01 Eoshallen A BU15 Playoff A 1/8 Final Gladsaxe Basketball Klub 35 - 27 BMS Herlev    
04010900 fr 04/01 08:00 fr 04/01 Victoriastadion C BU13 Playoff A 1/8 Final Malbas BBK Vit 43 - 7 BMS Herlev Blue    
04011802 fr 04/01 09:20 fr 04/01 ISLK GU18 Playoff A 1/4 Final BMS Herlev 01 44 - 21 Lobas    
04011803 fr 04/01 10:05 fr 04/01 ISLK GU18 Playoff A 1/4 Final TuS Lichter...etball e.V. 28 - 20 BMS Herlev 02    
04010703 fr 04/01 10:05 fr 04/01 Victoriastadion A GU14 Playoff A 1/8 Final BMS Herlev 19 - 10 Alvik Basket    
04010403 fr 04/01 10:05 fr 04/01 Bollhuset A BU20 Grp 1 BMS Herlev 62 - 20 Lobas    
04011305 fr 04/01 11:25 fr 04/01 Vipeholmshallen BU13 Playoff B 1/8 Final BMS Herlev White 17 - 27 Ik Eos Lund White    
04011404 fr 04/01 11:35 fr 04/01 Östra Torn GU16 Playoff A 1/4 Final BMS Herlev 38 - 16 Falcon    
04010206 fr 04/01 12:15 fr 04/01 Eoshallen A GU11 Mini Lundaspelen LEVEL Group A GU11 BMS Herlev Färdig Aabyhøj Basket    
04011207 fr 04/01 12:50 fr 04/01 Fäladshallen B GU12 Playoff A 1/4 Final BMS Herlev 31 - 15 Mini Malbas Svart    
04010208 fr 04/01 13:35 fr 04/01 Eoshallen A BU11 Mini Lundaspelen LEVEL Group A BU11 BMS Herlev Färdig BK Amager    
04010509 fr 04/01 14:15 fr 04/01 Bollhuset B GU13 Playoff A 1/4 Final BMS Herlev 18 - 20 Aabyhøj Basket    
04010709 fr 04/01 14:15 fr 04/01 Victoriastadion A GU14 Playoff A 1/4 Final Malbas BBK Svart 22 - 21 BMS Herlev    
04010711 fr 04/01 15:40 fr 04/01 Victoriastadion A GU15 Playoff A 1/4 Final BMS Herlev 33 - 32 TuS Lichter...etball e.V.    
04010412 fr 04/01 16:20 fr 04/01 Bollhuset A BU18 Playoff A 1/8 Final BMS Herlev 44 - 23 Bramfelder SV 2    
04011812 fr 04/01 16:20 fr 04/01 ISLK BU16 Playoff A 1/8 Final BMS Herlev 30 - 15 Colonya Pollença B.C.    
04011814 fr 04/01 17:40 fr 04/01 ISLK GU18 Playoff A Semifinal BMS Herlev 01 20 - 0 TuS Lichter...etball e.V.    
04010214 fr 04/01 17:45 fr 04/01 Eoshallen A GU11 Mini Lundaspelen LEVEL Group A GU11 BK Amager 1 Färdig BMS Herlev    
04011413 fr 04/01 17:50 fr 04/01 Östra Torn GU16 Playoff A Semifinal BMS Herlev 41 - 38 TuS Lichter...etball e.V.    
04011215 fr 04/01 18:20 fr 04/01 Fäladshallen B GU12 Playoff A Semifinal Aabyhøj Basket 13 - 26 BMS Herlev    
04010215 fr 04/01 18:30 fr 04/01 Eoshallen A BU11 Mini Lundaspelen LEVEL Group A BU11 Mini Malbas Vit Färdig BMS Herlev    
04010817 fr 04/01 19:50 fr 04/01 Victoriastadion B GU15 Playoff A Semifinal SISU Basketball White 29 - 39 BMS Herlev    
04010418 fr 04/01 20:30 fr 04/01 Bollhuset A BU18 Playoff A 1/4 Final UBALL 33 - 34 BMS Herlev    
04010217 fr 04/01 20:50 fr 04/01 Eoshallen A BU16 Playoff A 1/4 Final Ik Eos Lund Green 37 - 34 BMS Herlev    
05010200 lö 05/01 08:10 lö 05/01 Eoshallen A GU12 Playoff A Final Hørsholm 79ers Dubz 29 - 20 BMS Herlev    
05010601 lö 05/01 09:10 lö 05/01 Idrottshallen GU15 Playoff A Final Ik Eos Lund 25 - 37 BMS Herlev    
05010403 lö 05/01 10:25 lö 05/01 Bollhuset A BU18 Playoff A Semifinal Malbas BBK 36 - 41 BMS Herlev    
05010404 lö 05/01 11:10 lö 05/01 Bollhuset A BU20 Playoff A Semifinal BMS Herlev 41 - 32 Crackerjacks    
05010604 lö 05/01 11:40 lö 05/01 Idrottshallen GU16 Playoff A Final Lobas 19 - 34 BMS Herlev    
05010605 lö 05/01 12:30 lö 05/01 Idrottshallen GU18 Playoff A Final BMS Herlev 01 21 - 33 Aabyhøj Basket 01    
05010607 lö 05/01 14:10 lö 05/01 Idrottshallen BU18 Playoff A Final Triple Threat 1 27 - 32 BMS Herlev    
05010609 lö 05/01 15:50 lö 05/01 Idrottshallen BU20 Playoff A Final BMS Herlev 35 - 22 Orange Lions Academy