Dette er resultatet fra Lundaspelen Basket 2015. Se de seneste resultater fra Lundaspelen Basket 2020 her.

List of registered teams

Club Category Team name
Aabyhøj I.F. Boys U 20 Aabyhøj I.F.
Aabyhøj I.F. Girls U 12 Aabyhøj I.F. 2
Aabyhøj I.F. Girls U 12 Aabyhøj I.F. 1
Aabyhøj I.F. Girls U 13 Aabyhøj I.F.
Aabyhøj I.F. Girls U 14 Aabyhøj I.F.
Aabyhøj I.F. Girls U 15 Aabyhøj I.F. 1
Aabyhøj I.F. Girls U 15 Aabyhøj I.F. 2
Aabyhøj I.F. Girls U 16 Aabyhøj I.F.
Aabyhøj I.F. Girls U 20 Aabyhøj I.F.
Akropol BBK Wheelchair Akropol BBK
ALBA Berlin Girls U 13 ALBA Berlin
Ale basket Girls U 14 Ale basket
Alvik Basket Boys U 15 Alvik Basket
ASC 46 Göttingen Boys U 14 ASC 46 Göttingen
ASC 46 Göttingen Boys U 15 ASC 46 Göttingen
ASC 46 Göttingen Boys U 16 ASC 46 Göttingen 1
ASC 46 Göttingen Boys U 16 ASC 46 Göttingen 2
ASC 46 Göttingen Boys U 18 ASC 46 Göttingen
ASC 46 Göttingen Boys U 20 ASC 46 Göttingen
ASC 46 Göttingen Girls U 18 ASC 46 Göttingen
Basketball Lesum/Vegesack Boys U 14 Basketball Lesum/Vegesack
Basket Dukes Klosterneuburg Boys U 15 Basket Dukes Klosterneuburg
Basket Dukes Klosterneuburg Boys U 16 Basket Dukes Klosterneuburg
Basket Flames Girls U 20 Basket Flames
BBK Solna Vikings Girls U 16 BBK Solna Vikings
BC Darmstadt Boys U 14 BC Darmstadt
BC Darmstadt Boys U 15 BC Darmstadt
Berliner SC Boys U 14 Berliner SC
BG Hamburg West Girls U 13 BG Hamburg West
BHIL Titans Wheelchair BHIL Titans
BK Amager Boys U 12 BK Amager
BK Amager Boys U 13 BK Amager
BK Amager Boys U 14 BK Amager 1
BK Amager Boys U 14 BK Amager 2
BK Amager Boys U 15 BK Amager
BK Amager Boys U 16 BK Amager
BK Amager Girls U 11 BK Amager
BK Amager Girls U 12 BK Amager 1
BK Amager Girls U 12 BK Amager 2
BK Amager Girls U 13 BK Amager
BK Amager Girls U 14 BK Amager
BK Amager Girls U 15 BK Amager
BK Amager Girls U 16 BK Amager
BK Amager Girls U 18 BK Amager
BK Amager Girls U 20 BK Amager
BK Marbo Boys U 14 BK Marbo
BK Marbo Boys U 15 BK Marbo
BK Marbo Boys U 16 BK Marbo
BK Marbo Girls U 16 BK Marbo
BMS Herlev Boys U 11 BMS Herlev
BMS Herlev Boys U 12 BMS Herlev
BMS Herlev Boys U 14 BMS Herlev
BMS Herlev Girls U 11 BMS Herlev
BMS Herlev Girls U 12 BMS Herlev
BMS Herlev Girls U 13 BMS Herlev
BMS Herlev Girls U 14 BMS Herlev
BMS Herlev Girls U 15 BMS Herlev
BMS Herlev Girls U 18 BMS Herlev
Brønshøj Basket Boys U 11 Brønshøj Basket
Brønshøj Basket Boys U 12 Brønshøj Basket
Brønshøj Basket Boys U 14 Brønshøj Basket
Brønshøj Basket Girls U 12 Brønshøj Basket
Brønshøj Basket Girls U 14 Brønshøj Basket
DBV Charlottenburg Boys U 11 DBV Charlottenburg
DBV Charlottenburg Boys U 12 DBV Charlottenburg
DBV Charlottenburg Boys U 15 DBV Charlottenburg
DBV Charlottenburg Boys U 16 DBV Charlottenburg
Djursholm Indians Boys U 15 Djursholm Indians
EBAA Boys U 18 EBAA
EBAA Boys U 20 EBAA
ETV Hamburg Boys U 18 ETV Hamburg
Falcon Boys U 12 Falcon 1
Falcon Boys U 12 Falcon 2
Falcon Boys U 12 Falcon 3
FIFH Malmö Wheelchair FIFH Malmö Future
FIFH Malmö Wheelchair FIFH Malmö Pink Ladies
Fryshuset Girls U 13 Fryshuset
Fröya Basket Boys U 18 Fröya Basket
Gladsaxe Basketball Klub Boys U 11 Gladsaxe Basketball Klub
Gladsaxe Basketball Klub Boys U 12 Gladsaxe Basketball Klub
Gladsaxe Basketball Klub Boys U 14 Gladsaxe Basketball Klub
Gladsaxe Basketball Klub Boys U 16 Gladsaxe Basketball Klub
Göteborgs Rullstolsbasketklubb Wheelchair Göteborgs Rullstolsbasketklubb
Helsingborg BBK Boys U 13 Helsingborg BBK
Helsingborg BBK Boys U 14 Helsingborg BBK
Helsingborg BBK Boys U 15 Helsingborg BBK
Helsingborg BBK Boys U 16 Helsingborg BBK
Helsingborg BBK Boys U 20 Helsingborg BBK
Helsingborg BBK Girls U 12 Helsingborg BBK
Helsingborg BBK Girls U 18 Helsingborg BBK
Helsingborg BBK Girls U 20 Helsingborg BBK
HIC Boys U 18 HIC
Hjemly Basketball Boys U 16 Hjemly Basketball
Hjemly Basketball Boys U 18 Hjemly Basketball 3
Hjemly Basketball Boys U 18 Hjemly Basketball 2
Hjemly Basketball Boys U 18 Hjemly Basketball 1
Hjemly Basketball Girls U 18 Hjemly Basketball
Holbæk Basketball Klub drenge Boys U 16 Holbæk Basketball Klub drenge HBBK
Hop BBK Boys U 15 Hop BBK
Hop BBK Girls U 18 Hop BBK
Hop BBK Girls U 20 Hop BBK
Horsens IC Boys U 12 Horsens IC
Huddinge Girls U 15 Huddinge
Högsbo Basket Boys U 11 Högsbo Basket
Högsbo Basket Boys U 12 Högsbo Basket
Högsbo Basket Boys U 13 Högsbo Basket
Högsbo Basket Boys U 14 Högsbo Basket
Högsbo Basket Boys U 20 Högsbo Basket
Högsbo Basket Girls U 15 Högsbo Basket
Högsbo Basket Girls U 18 Högsbo Basket 1
Högsbo Basket Girls U 18 Högsbo Basket 2
Högsbo Basket Girls U 20 Högsbo Basket
Hørsholm BBK Boys U 11 Hørsholm BBK
Hørsholm BBK Boys U 12 Hørsholm BBK
Hørsholm BBK Boys U 13 Hørsholm BBK sort
Hørsholm BBK Boys U 13 Hørsholm BBK hvid
Hørsholm BBK Boys U 14 Hørsholm BBK sort
Hørsholm BBK Boys U 14 Hørsholm BBK 1
Hørsholm BBK Boys U 15 Hørsholm BBK
Hørsholm BBK Boys U 16 Hørsholm BBK
Hørsholm BBK Boys U 18 Hørsholm BBK
Hørsholm BBK Girls U 11 Hørsholm BBK
Hørsholm BBK Girls U 12 Hørsholm BBK
Hørsholm BBK Girls U 13 Hørsholm BBK
Hørsholm BBK Girls U 14 Hørsholm BBK
Hørsholm BBK Girls U 15 Hørsholm BBK sort
Hørsholm BBK Girls U 15 Hørsholm BBK 1
Hørsholm BBK Girls U 16 Hørsholm BBK
Hørsholm BBK Girls U 18 Hørsholm BBK 1
Hørsholm BBK Girls U 18 Hørsholm BBK sort
Hørsholm BBK Girls U 20 Hørsholm BBK
Ik Eos Lund Boys U 11 Ik Eos Lund
Ik Eos Lund Boys U 12 Ik Eos Lund Grön
Ik Eos Lund Boys U 12 Ik Eos Lund Vit
Ik Eos Lund Boys U 13 Ik Eos Lund Grön
Ik Eos Lund Boys U 13 Ik Eos Lund Vit
Ik Eos Lund Boys U 14 Ik Eos Lund Grön
Ik Eos Lund Boys U 14 Ik Eos Lund Vit
Ik Eos Lund Boys U 16 Ik Eos Lund
Ik Eos Lund Boys U 18 Ik Eos Lund
Ik Eos Lund Boys U 20 Ik Eos Lund
Ik Eos Lund Girls U 11 Ik Eos Lund Grön
Ik Eos Lund Girls U 11 Ik Eos Lund Vit
Ik Eos Lund Girls U 12 Ik Eos Lund Grön
Ik Eos Lund Girls U 12 Ik Eos Lund Vit
Ik Eos Lund Girls U 13 Ik Eos Lund
Ik Eos Lund Girls U 14 Ik Eos Lund
Ik Eos Lund Girls U 15 Ik Eos Lund
Ik Eos Lund Girls U 16 Ik Eos Lund
Ik Eos Lund Girls U 20 Ik Eos Lund
KFUM Nässjö Girls U 13 KFUM Nässjö
KFUM Uppsala Girls U 14 KFUM Uppsala
KFUM Uppsala Girls U 15 KFUM Uppsala
Kirkevoll BBK Girls U 14 Kirkevoll BBK
Kongsberg Miners 00 Boys U 15 Kongsberg Miners 00
Kongsberg Miners 99 Boys U 16 Kongsberg Miners 99
Kungsbacka Basketklubb Boys U 18 Kungsbacka Basketklubb
Køge BBK Girls U 14 Køge BBK Sort
Køge BBK Girls U 14 Køge BBK Hvid
Køge BBK Girls U 15 Køge BBK
Lobas Boys U 11 Lobas 1
Lobas Boys U 11 Lobas 3
Lobas Boys U 11 Lobas 2
Lobas Boys U 12 Lobas
Lobas Boys U 13 Lobas
Lobas Boys U 15 Lobas
Lobas Boys U 18 Lobas
Lobas Boys U 20 Lobas
Lobas Girls U 11 Lobas 2
Lobas Girls U 11 Lobas 1
Lobas Girls U 12 Lobas 2
Lobas Girls U 12 Lobas 1
Lobas Girls U 12 Lobas 3
Lobas Girls U 13 Lobas
Lobas Girls U 14 Lobas 2
Lobas Girls U 14 Lobas 1
Lobas Girls U 15 Lobas
Lobas Girls U 18 Lobas
Lobas Girls U 20 Lobas
Lommedalen IL Boys U 14 Lommedalen IL
Lundby Basket Boys U 20 Lundby Basket
Lund Dream Team Boys U 18 Lund Dream Team
Lübeck Lynx Boys U 12 Lübeck Lynx
Lübeck Lynx Boys U 13 Lübeck Lynx
Lübeck Lynx Boys U 18 Lübeck Lynx
Malbas Boys U 13 Malbas 1
Malbas Boys U 13 Malbas 2
Malbas Boys U 14 Malbas Vit
Malbas Boys U 14 Malbas Blå
Malbas Boys U 15 Malbas
Malbas Boys U 16 Malbas
Malbas Girls U 13 Malbas 2
Malbas Girls U 13 Malbas 1
Malbas Girls U 16 Malbas
Malbas Girls U 18 Malbas
MBK Stara Tura Girls U 11 MBK Stara Tura
MBK Stara Tura Girls U 13 MBK Stara Tura
MBK Stara Tura Girls U 16 MBK Stara Tura
MBK Stara Tura Girls U 18 MBK Stara Tura
MBK Stara Tura Girls U 20 MBK Stara Tura
Mini Malbas Boys U 11 Mini Malbas 2
Mini Malbas Boys U 11 Mini Malbas 1
Mini Malbas Boys U 12 Mini Malbas
Mini Malbas Girls U 11 Mini Malbas 3
Mini Malbas Girls U 11 Mini Malbas 2
Mini Malbas Girls U 11 Mini Malbas 1
Mini Malbas Girls U 12 Mini Malbas
MKS Zabrze Boys U 13 MKS Zabrze
MKS Zabrze Boys U 16 MKS Zabrze
MKS Zabrze Girls U 13 MKS Zabrze
MKS Zabrze Girls U 16 MKS Zabrze
MTV Kronberg Boys U 16 MTV Kronberg
Nacka HI Wheelchair Nacka HI
Nässjö Basket Boys U 13 Nässjö Basket
Nässjö Basket Boys U 14 Nässjö Basket
Nässjö Basket Girls U 15 Nässjö Basket
Onsala Pirates BBK Boys U 13 Onsala Pirates BBK
Onsala Pirates BBK Girls U 13 Onsala Pirates BBK
Polisen Boys U 12 Polisen Farsta
Rasta Vechta / UBC Münster Boys U 15 Rasta Vechta / UBC Münster
Rasta Vechta / UBC Münster Boys U 16 Rasta Vechta / UBC Münster
Reach the Top Boys U 14 Reach the Top
Red-Stars Boys U 18 Red-Stars
Sandvika Boys U 18 Sandvika
Sandvika Boys U 20 Sandvika
SCALA Hamburg Boys U 11 SCALA Hamburg
SCALA Hamburg Boys U 12 SCALA Hamburg
SCALA Hamburg Girls U 11 SCALA Hamburg
SC Rist Wedel Boys U 16 SC Rist Wedel
SC Rist Wedel Girls U 13 SC Rist Wedel
SC Rist Wedel Girls U 15 SC Rist Wedel
SISU Basketball Boys U 11 SISU Basketball
SISU Basketball Boys U 12 SISU Basketball
SISU Basketball Boys U 13 SISU Basketball
SISU Basketball Boys U 14 SISU Basketball 1
SISU Basketball Boys U 14 SISU Basketball 2
SISU Basketball Boys U 15 SISU Basketball
SISU Basketball Boys U 16 SISU Basketball
SISU Basketball Boys U 18 SISU Basketball 1
SISU Basketball Boys U 18 SISU Basketball 2
SISU Basketball Boys U 20 SISU Basketball
SISU Basketball Girls U 11 SISU Basketball 1
SISU Basketball Girls U 11 SISU Basketball 2
SISU Basketball Girls U 12 SISU Basketball
SISU Basketball Girls U 13 SISU Basketball 2
SISU Basketball Girls U 13 SISU Basketball 1
SISU Basketball Girls U 14 SISU Basketball 2
SISU Basketball Girls U 14 SISU Basketball 1
SISU Basketball Girls U 15 SISU Basketball 2
SISU Basketball Girls U 15 SISU Basketball 1
SISU Basketball Girls U 16 SISU Basketball 1
SISU Basketball Girls U 16 SISU Basketball 2
Solna Vikings Boys U 13 Solna Vikings
Solna Vikings Boys U 14 Solna Vikings
Solna Vikings Boys U 18 Solna Vikings
Solna Vikings Girls U 14 Solna Vikings
Spånga Basket Girls U 15 Spånga Basket
Stevnsgade Boys U 18 Stevnsgade
Stevnsgade Girls U 12 Stevnsgade
Stevnsgade Girls U 13 Stevnsgade
Stevnsgade Girls U 18 Stevnsgade
Stockholms Polisen Boys U 13 Stockholms Polisen
Team DK Wheelchair Team DK 2
Team DK Wheelchair Team DK U23
Team Hamburg Girls U 15 Team Hamburg
Tensta BBK Girls U 20 Tensta BBK
Trelleborg Pirates Boys U 14 Trelleborg Pirates
TSG Bergedorf Boys U 16 TSG Bergedorf
TSG Bergedorf Boys U 18 TSG Bergedorf
TSG Bergedorf Boys U 20 TSG Bergedorf
TuS Lichterfelde Boys U 12 TuS Lichterfelde black
TuS Lichterfelde Boys U 12 TuS Lichterfelde white
TuS Lichterfelde Boys U 13 TuS Lichterfelde
TuS Lichterfelde Girls U 15 TuS Lichterfelde
Täby Basket Boys U 14 Täby Basket
Täby Basket Boys U 16 Täby Basket
UBALL Boys U 12 UBALL 1
UBALL Boys U 12 UBALL 2
UBALL Boys U 13 UBALL
UBALL Boys U 14 UBALL
UBALL Boys U 16 UBALL
UBALL Boys U 18 UBALL
UBALL Boys U 20 UBALL
UBALL Girls U 12 UBALL SVO
UBALL Girls U 16 UBALL
UBALL Girls U 20 UBALL Cangeroes
Ullern Basket Boys U 16 Ullern Basket
Union Deutsch Wagram Boys U 14 Union Deutsch Wagram
Union Deutsch Wagram Boys U 16 Union Deutsch Wagram
WAT 3 Capricorns Boys U 16 WAT 3 Capricorns
Vejle BBK Boys U 18 Vejle BBK
Vilsbiburg Basketball Boys U 16 Vilsbiburg Basketball
Virum Vipers Boys U 12 Virum Vipers 2
Virum Vipers Boys U 12 Virum Vipers 1
Virum Vipers Boys U 14 Virum Vipers Blue
Virum Vipers Boys U 14 Virum Vipers White
Virum Vipers Boys U 15 Virum Vipers White
Virum Vipers Boys U 15 Virum Vipers Blue
Virum Vipers Girls U 20 Virum Vipers
Värpinge IF Girls U 12 Värpinge IF
Værløse BBK Boys U 11 Værløse BBK
Værløse BBK Boys U 12 Værløse BBK
Værløse BBK Boys U 14 Værløse BBK
Værløse BBK Boys U 16 Værløse BBK
Værløse BBK Boys U 20 Værløse BBK
Værløse BBK Girls U 14 Værløse BBK 2
Værløse BBK Girls U 14 Værløse BBK 1
Værløse BBK Girls U 15 Værløse BBK
Værløse BBK Girls U 16 Værløse BBK
ÄLI Basket Boys U 12 ÄLI Basket
ÄLI Basket Boys U 15 ÄLI Basket
ÄLI Basket Girls U 14 ÄLI Basket
ÄLI Basket Girls U 15 ÄLI Basket