Detta är resultaten från Lundaspelen Basket 2014. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Basket 2021 här.

Tabell med anmälda lag

Förening Lagnamn Klass
Aabyhøj I.F. Boys U 15
Aabyhøj I.F. Boys U 18
Aabyhøj I.F. Girls U 11
Aabyhøj I.F. Girls U 12
Aabyhøj I.F. Girls U 13
Aabyhøj I.F. Girls U 14
Aabyhøj I.F. Girls U 14
Aabyhøj I.F. Girls U 16
Aabyhøj I.F. Girls U 20
Aabyhøj I.F. Girls U 20
Akropol Norrbacka HIF Wheelchair
ALBA Berlin Girls U 13
Ale basket Girls U 13
Alvik Basket Smedslätten Boys U 14
Alvik Basket Girls U 13
Alvik Basket Girls U 14
ASC 46 Göttingen Boys U 13
ASC 46 Göttingen Boys U 14
ASC 46 Göttingen Boys U 18
ASC 46 Göttingen Boys U 18
ASC 46 Göttingen Boys U 20
ASC 46 Göttingen Girls U 15
ASC 46 Göttingen Girls U 16
ASC 46 Göttingen Girls U 20
Basketball Academy Zwolle Boys U 14
Basketball Academy Zwolle Boys U 16
Basketball Academy Zwolle Boys U 18
Basketball Academy Zwolle Boys U 18
Basketball Academy Zwolle Girls U 16
Basketball Leistungszentrum Berlin Boys U 14
Basket Flames Girls U 20
BBLZ Klosterneuburg Boys U 18
BBV (Bremer Basketball Verband) Boys U 13
BG 2000 Berlin Girls U 18
BG 2000 Berlin Girls U 18
BG SuKro Boys U 15
BG SuKro Boys U 16
BG SuKro Boys U 20
BHIL Titans Wheelchair
BK Amager Boys U 12
BK Amager Boys U 13
BK Amager Boys U 14
BK Amager Boys U 15
BK Amager Girls U 11
BK Amager Girls U 11
BK Amager Girls U 12
BK Amager Girls U 14
BK Amager Girls U 15
BK Amager Girls U 16
BK Amager Girls U 18
BK Marbo Boys U 15
BK Marbo /Borås Boys U 16
BK Marbo /Borås Boys U 18
BK Marbo /Borås Boys U 20
BK Marbo Girls U 16
BK Marbo Girls U 20
BMS Boys U 12
BMS Boys U 14
BMS Boys U 14
BMS Boys U 15
BMS Boys U 16
BMS Boys U 18
BMS Girls U 11
BMS Girls U 12
BMS Girls U 13
BMS Girls U 14
Bramfelder SV Boys U 12
Bramfelder SV Boys U 14
Bramfelder SV Boys U 16
Brønshøj Dragons Girls U 15
Bærum Basket Boys U 18
Bærum Basket Boys U 20
City Basket Berlin Boys U 18
DBV Charlottenburg Boys U 12
DBV Charlottenburg Boys U 15
DBV Charlottenburg Boys U 16
DBV Charlottenburg Boys U 18
Djursholm Indians Boys U 14
Falcon Boys U 11
Falcon Boys U 16
Falcon Boys U 20
Falcon Girls U 13
Falcon Girls U 14
FIFH Malmö Wheelchair
Fröya Basket Boys U 16
Gimle Boys U 16
Gladsaxe Basketball Klub Boys U 12
Gladsaxe Basketball Klub Boys U 15
Göteborgs Rullstolsbasketklubb Wheelchair
HEI Skovbakken Alliance Boys U 16
Helsingborg BBK Boys U 12
Helsingborg BBK Boys U 14
Helsingborg BBK Boys U 15
Helsingborg BBK Boys U 18
Helsingborg BBK Boys U 20
Helsingborg BBK Girls U 18
Helsingborg BBK Girls U 20
HIC Bredde Boys U 14
Hittfeld Sharks Boys U 13
Hittfeld Sharks Girls U 18
Hjemly Basketball Boys U 18
Hjemly Basketball Boys U 18
Hjemly Basketball Boys U 18
Hjemly Basketball Girls U 18
Horsens IC Boys U 11
Huddinge Basket Girls U 15
Höganäs Basket Girls U 14
Höganäs Basket Girls U 16
Högsbo Basket Boys U 11
Högsbo Basket Boys U 12
Högsbo Basket Boys U 13
Högsbo Basket Boys U 14
Högsbo Basket Boys U 15
Högsbo Basket Girls U 11
Högsbo Basket Girls U 12
Högsbo Basket Girls U 13
Högsbo Basket Girls U 14
Högsbo Basket Girls U 16
Högsbo Basket Girls U 18
Hørsholm BBK Boys U 11
Hørsholm BBK Boys U 12
Hørsholm BBK Boys U 13
Hørsholm BBK Boys U 18
Hørsholm BBK Girls U 12
Hørsholm BBK Girls U 13
Hørsholm BBK Girls U 14
Hørsholm BBK Girls U 15
Hørsholm BBK Girls U 16
Ik Eos Lund Boys U 11
Ik Eos Lund Grön Boys U 12
Ik Eos Lund Vit Boys U 12
Ik Eos Lund Boys U 13
Ik Eos Lund Boys U 14
Ik Eos Lund Boys U 15
Ik Eos Lund Grön Boys U 18
Ik Eos Lund Vit Boys U 18
Ik Eos Lund Girls U 11
Ik Eos Lund Vit Girls U 12
Ik Eos Lund Grön Girls U 12
Ik Eos Lund Girls U 13
Ik Eos Lund Girls U 14
Ik Eos Lund Girls U 15
Ik Eos Lund Girls U 18
Ik Eos Lund Vit Girls U 20
KFUM Göteborg Boys U 20
KFUM Linköping Boys U 15
Køge BBK Sort Girls U 13
Køge BBK Hvid Girls U 13
Lobas Boys U 11
Lobas 04:1 Boys U 11
Lobas 04:2 Boys U 11
Lobas Boys U 13
Lobas Boys U 14
Lobas Boys U 15
Lobas Boys U 18
Lobas Lime Girls U 11
Lobas Turkos Girls U 11
Lobas Violett Girls U 11
Lobas Bjärred Girls U 12
Lobas Lomma Girls U 12
Lobas Bjärred Girls U 13
Lobas Lomma Girls U 13
Lobas Girls U 14
Lobas Girls U 16
Lobas Girls U 18
Lobas Girls U 20
Loddefjord IL Basketball Boys U 16
Loddefjord IL Basketball Boys U 18
Luebeck Lynx Boys U 12
Luebeck Lynx Boys U 14
Luebeck Lynx Boys U 16
Malbas Vit Boys U 13
Malbas Blå Boys U 13
Malbas Blå Boys U 14
Malbas Vit Boys U 14
Malbas Boys U 16
Malbas Boys U 18
Malbas Vit Boys U 20
Malbas Blå Boys U 20
Malbas Vit Girls U 13
Malbas Blå Girls U 13
Malbas Girls U 15
Malbas Girls U 16
Malbas Girls U 20
Mini Malbas Boys U 11
Mini Malbas Boys U 12
Mini Malbas Tygelsjö Girls U 11
Mini Malbas Vit Girls U 12
Mini Malbas Blå Girls U 12
MKS Zabrze Boys U 12
MKS Zabrze Boys U 14
MKS Zabrze Girls U 14
MKS Zabrze Girls U 15
Mölndal Basketklubb Girls U 16
Mölndal Basketklubb Girls U 20
Nacka HI Wheelchair
Norrort Boys U 18
Onsala Pirates BBK Boys U 12
Onsala Pirates BBK Boys U 15
Pakilan Visa Boys U 14
RSV/IBBA Boys U 12
RSV/IBBA Boys U 13
RSV/IBBA Boys U 14
RSV/IBBA Boys U 15
RSV/IBBA Boys U 16
RSV/IBBA Boys U 18
Sandvika BBK Boys U 13
Sandvika BBK Boys U 18
SCALA Hamburg Boys U 11
SCALA Hamburg Boys U 12
SCALA Hamburg Girls U 11
SCALA Hamburg Girls U 13
SCALA Hamburg Girls U 14
SCALA Hamburg Girls U 15
SCALA Hamburg Girls U 16
SISU Basketball Boys U 11
SISU Basketball Boys U 12
SISU Basketball Red Boys U 13
SISU Basketball White Boys U 13
SISU Basketball Boys U 14
SISU Basketball White Boys U 15
SISU Basketball Boys U 16
SISU Basketball Boys U 18
SISU Basketball Girls U 11
SISU Basketball White Girls U 12
SISU Basketball Red Girls U 12
SISU Basketball White Girls U 13
SISU Basketball Red Girls U 13
SISU Basketball Red Girls U 14
SISU Basketball White Girls U 14
SISU Basketball White Girls U 15
SISU Basketball Red Girls U 15
SISU Basketball DK94 Girls U 20
Skovbakken Boys U 18
Skovbakken Boys U 20
South West Basketball Boys U 15
South West Basketball Boys U 16
South West Basketball Girls U 15
South West Basketball Girls U 16
St.Helena Basket Boys U 13
St.Helena Basket Boys U 18
Stevnsgade Boys U 18
Stevnsgade Girls U 12
Stevnsgade Girls U 18
Svendborg Basketball Club Boys U 18
Team Aarhus Girls U 14
Team Aarhus Girls U 15
Team Hamburg Girls U 14
TNT Towers Boys U 16
Trelleborg Pirates Boys U 13
TSG Bergedorf Boys U 12
TSG Bergedorf Boys U 15
TSG Bergedorf Boys U 18
TS Jahn München Boys U 13
TS Jahn München Boys U 14
TSV Muenchen Ost Boys U 13
TSV Muenchen Ost Boys U 14
TuS Lichterfelde Boys U 14
TuS Lichterfelde Girls U 13
TuS Lichterfelde Girls U 14
Täby Girls U 13
Täby Basket Boys U 13
Täby Basket Boys U 15
UBALL /BC UTRECHT Boys U 12
UBALL Boys U 14
UBALL /BC UTRECHT Boys U 14
UBALL Boys U 16
UBALL /RED STARS Boys U 18
UBALL Boys U 18
UBALL Girls U 15
UBALL /CANGEROES Girls U 20
Ulriken Ung Girls U 20
Varbergs Basket Girls U 18
Vejle BBK Boys U 18
Viby i.F. Boys U 14
Vienna D.C. Timberwolves Boys U 16
Virum Vipers Boys U 11
Virum Vipers Boys U 13
Virum Vipers Boys U 18
Värpinge IF F02-03 Girls U 12
Værløse BBK Boys U 11
Værløse BBK Boys U 12
Værløse BBK Boys U 13
Værløse BBK Boys U 14
Værløse BBK Boys U 15
Værløse BBK Blå Boys U 16
Værløse BBK Hvid Boys U 16
Værløse BBK Boys U 18
Værløse BBK Girls U 13
Værløse BBK Girls U 14
Værløse BBK Girls U 15
Værløse BBK Girls U 18
Ytrebygda BBK Girls U 18
ÄLI Basket Boys U 14
ÄLI Basket Girls U 14
ÄLI Basket Girls U 18