Dette er resultatet fra Lundaspelen Basket 2018. Se de seneste resultater fra Lundaspelen Basket 2019 her.

Seneste resultat

Lundaspelen Basket 2018 begynder
Slut
2/1
3/1
4/1
5/1

Finals

  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
05010601 fr 05/01 09:00 fr 05/01 Idrottshallen BU13 Playoff A Final Gladsaxe Ba...ll Klub U13 32 - 23 FRIEDENAUER TSC      
05010302 fr 05/01 10:15 fr 05/01 Eoshallen B BU13 Playoff B Final Malbas BBK Orange 34 - 18 TS Jahn München      
05010604 fr 05/01 11:15 fr 05/01 Idrottshallen BU14 Playoff A Final Burned Sports Team Burned 23 - 35 Team Hamburg 1      
05010304 fr 05/01 11:45 fr 05/01 Eoshallen B BU14 Playoff B Final IK Eos Lund 58 - 30 ASC Götting...n 1846 e.V.      
05010605 fr 05/01 12:00 fr 05/01 Idrottshallen BU15 Playoff A Final BMS Herlev Ballers 11 - 29 Eintracht Frankfurt e.V.      
05010305 fr 05/01 12:30 fr 05/01 Eoshallen B BU15 Playoff B Final Gladsaxe Ba... Klub White 18 - 37 Trelleborg Pirates P03      
05010608 fr 05/01 14:20 fr 05/01 Idrottshallen BU16 Playoff A Final Eintracht Frankfurt e.V. 36 - 28 Sharks Hamburg      
05010306 fr 05/01 13:15 fr 05/01 Eoshallen B BU16 Playoff B Final Stevnsgade ...ph Future 2 43 - 34 Nässjö Basket      
05010609 fr 05/01 15:05 fr 05/01 Idrottshallen BU18 Playoff A Final Hørsholm 79ers Basketball 43 - 18 MKS Zabrze      
05010207 fr 05/01 13:15 fr 05/01 Eoshallen A BU18 Playoff B Final What you need Teamwear 41 - 44 WBB Giants      
05010611 fr 05/01 16:35 fr 05/01 Idrottshallen BU20 Playoff A Final CSE - Lands...tbal Zwolle 31 - 21 BC Luleå      
05010206 fr 05/01 12:30 fr 05/01 Eoshallen A BU20 Playoff B Final IK Eos Lund Vit 48 - 43 Burned Sports Team Burned      
05010600 fr 05/01 08:15 fr 05/01 Idrottshallen GU13 Playoff A Final B305 2 15 - 26 Basketballklubben Amager      
05010301 fr 05/01 09:30 fr 05/01 Eoshallen B GU13 Playoff B Final B305 1 17 - 15 FRIEDENAUER TSC      
05010602 fr 05/01 09:45 fr 05/01 Idrottshallen GU14 Playoff A Final Spånga Basket 2 27 - 26 BMS Herlev Wolverines      
05010303 fr 05/01 11:00 fr 05/01 Eoshallen B GU14 Playoff B Final Malbas BBK 24 - 7 CSE - Lands...tbal Zwolle      
05010603 fr 05/01 10:30 fr 05/01 Idrottshallen GU15 Playoff A Final BMS Herlev 28 - 29 AD. Basket ...asket Pegli      
05010202 fr 05/01 09:30 fr 05/01 Eoshallen A GU15 Playoff B Final Team Hamburg 36 - 23 Lobas Röd      
05010606 fr 05/01 12:45 fr 05/01 Idrottshallen GU16 Playoff A Final BMS Herlev 34 - 26 BK Marbo F-02      
05010203 fr 05/01 10:15 fr 05/01 Eoshallen A GU16 Playoff B Final Lobas 25 - 27 Malbas BBK Vit      
05010607 fr 05/01 13:35 fr 05/01 Idrottshallen GU18 Playoff A Final Aabyhøj I.F. 49 - 21 Hjemly Basketball      
05010205 fr 05/01 11:45 fr 05/01 Eoshallen A GU18 Playoff B Final ÄLI Basket 15 - 29 ASC Götting...n 1846 e.V.      
05010610 fr 05/01 15:50 fr 05/01 Idrottshallen GU20 Playoff A Final Aabyhøj I.F. 41 - 11 Sandvika      
05010204 fr 05/01 11:00 fr 05/01 Eoshallen A GU20 Playoff B Final Hop BBK 30 - 18 SC Rist Wedel      
04010213 to 04/01 18:15 to 04/01 Eoshallen A BU11 Last Game BU11 A Final ASC Götting...n 1846 e.V. Finished ALBA Basket      
04010311 to 04/01 15:50 to 04/01 Eoshallen B BU11 Last Game BU11 C Final Malbas BBK ...lbas Orange Finished Äli basket      
04010215 to 04/01 19:50 to 04/01 Eoshallen A BU12 Playoff A Final BMS Herlev Vikings 22 - 27 ALBA Basket      
04010316 to 04/01 19:30 to 04/01 Eoshallen B BU12 Playoff B Final Hørsholm 79ers Basketball 29 - 22 Malbas BBK ...albas Svart      
04010210 to 04/01 15:00 to 04/01 Eoshallen A WC Playoff A Final Tapiolan Honka 22 - 14 NACKA HI      
04010211 to 04/01 15:50 to 04/01 Eoshallen A WC Playoff B Final FIFH Malmö 18 - 12 Göteborgs R...basketklubb      
04010212 to 04/01 17:25 to 04/01 Eoshallen A GU11 Last Game GU11 A Final SISU Basketball Finished BMS Herlev      
04010312 to 04/01 16:30 to 04/01 Eoshallen B GU11 Last Game GU11 C Final Hørsholm 79...etball Hvid Finished Malbas BBK ...albas Svart      
04010214 to 04/01 19:05 to 04/01 Eoshallen A GU12 Playoff A Final BMS Herlev 21 - 30 Alvik Basket      
04010315 to 04/01 18:45 to 04/01 Eoshallen B GU12 Playoff B Final Lobas Vit 9 - 22 SISU Basketball White      
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
05010404 fr 05/01 11:00 fr 05/01 Bollhuset A GU20 Playoff A Semifinal Aabyhøj I.F. 44 - 13 Kiss Lenke ...rlabda Suli      
05011004 fr 05/01 11:00 fr 05/01 Tunahallen GU20 Playoff A Semifinal CSE - Lands...tbal Zwolle 15 - 20 Sandvika      
05010403 fr 05/01 10:15 fr 05/01 Bollhuset A BU18 Playoff A Semifinal Högsbo Basket 24 - 44 Hørsholm 79ers Basketball      
05010503 fr 05/01 10:15 fr 05/01 Bollhuset B BU16 Playoff B Semifinal MKS Zabrze 24 - 38 Nässjö Basket      
05011003 fr 05/01 10:15 fr 05/01 Tunahallen BU18 Playoff A Semifinal MKS Zabrze 36 - 30 UBALL      
05010402 fr 05/01 09:30 fr 05/01 Bollhuset A BU18 Playoff B Semifinal Virum Vipers 25 - 37 What you need Teamwear      
05010502 fr 05/01 09:30 fr 05/01 Bollhuset B BU16 Playoff B Semifinal Stevnsgade ...ph Future 2 40 - 29 Kalmar Sain...lmar saints      
05011002 fr 05/01 09:30 fr 05/01 Tunahallen BU18 Playoff B Semifinal WBB Giants 37 - 23 Malbas BBK Vit      
05010201 fr 05/01 08:45 fr 05/01 Eoshallen A BU14 Playoff B Semifinal BVG Groning...therlands 1 25 - 39 IK Eos Lund      
05010401 fr 05/01 08:45 fr 05/01 Bollhuset A BU16 Playoff A Semifinal UBALL 35 - 44 Eintracht Frankfurt e.V.      
05010501 fr 05/01 08:45 fr 05/01 Bollhuset B BU15 Playoff B Semifinal Trelleborg Pirates P03 45 - 24 Sharks Hamburg      
05011001 fr 05/01 08:45 fr 05/01 Tunahallen BU16 Playoff A Semifinal CSE - Lands...tbal Zwolle 38 - 47 Sharks Hamburg      
05010200 fr 05/01 08:00 fr 05/01 Eoshallen A BU15 Playoff A Semifinal BMS Herlev Ballers 44 - 37 Högsbo Basket Lions      
05010300 fr 05/01 08:00 fr 05/01 Eoshallen B BU15 Playoff A Semifinal Eintracht Frankfurt e.V. 41 - 27 Åkersberga Basket      
05010400 fr 05/01 08:00 fr 05/01 Bollhuset A GU16 Playoff A Semifinal BMS Herlev 45 - 22 Aabyhøj I.F.      
05010500 fr 05/01 08:00 fr 05/01 Bollhuset B BU15 Playoff B Semifinal Gladsaxe Ba... Klub White 42 - 26 Hørsholm 79ers Basketball      
05011000 fr 05/01 08:00 fr 05/01 Tunahallen GU16 Playoff A Semifinal BK Marbo F-02 16 - 13 TuS Lichterfelde      
04010318 to 04/01 21:00 to 04/01 Eoshallen B BU14 Playoff B Semifinal ASC Götting...n 1846 e.V. 52 - 42 SV Dreieichenhain      
04010216 to 04/01 20:40 to 04/01 Eoshallen A GU20 Playoff B Semifinal IK Eos Lund 0 - 20 SC Rist Wedel      
04010418 to 04/01 20:40 to 04/01 Bollhuset A BU18 Playoff B 1/4 Final Basketballklubben Amager 15 - 41 Malbas BBK Vit      
04010518 to 04/01 20:40 to 04/01 Bollhuset B BU13 Playoff A Semifinal UBALL 29 - 36 Gladsaxe Ba...ll Klub U13      
04011018 to 04/01 20:40 to 04/01 Tunahallen BU16 Playoff B 1/4 Final Hammarby Ba...Hammarby 03 15 - 28 Nässjö Basket      
04011117 to 04/01 20:40 to 04/01 Fäladshallen A BU13 Playoff B Semifinal Lobas Röd 17 - 30 TS Jahn München      
04011418 to 04/01 20:40 to 04/01 Flygelskolan GU15 Playoff B Semifinal Lobas Röd 29 - 23 Aabyhøj I.F.      
04010317 to 04/01 20:15 to 04/01 Eoshallen B GU20 Playoff B Semifinal Hop BBK 46 - 29 Basketballk...en Amager 2      
04010417 to 04/01 19:55 to 04/01 Bollhuset A BU18 Playoff B 1/4 Final Burned Sports Team Burned 21 - 45 WBB Giants      
04010517 to 04/01 19:55 to 04/01 Bollhuset B BU13 Playoff A Semifinal FRIEDENAUER TSC 27 - 18 TSV Bayer 0...usen Giants      
04011017 to 04/01 19:55 to 04/01 Tunahallen BU16 Playoff B 1/4 Final Sarre Chesallet Basket 21 - 29 MKS Zabrze      
04011116 to 04/01 19:55 to 04/01 Fäladshallen A BU13 Playoff B Semifinal Lobas Vit 30 - 41 Malbas BBK Orange      
04011317 to 04/01 19:55 to 04/01 Vipeholmshallen BU14 Playoff A Semifinal Team Hamburg 1 36 - 23 SISU Basketball Red      
04011417 to 04/01 19:55 to 04/01 Flygelskolan GU15 Playoff B Semifinal BBC Rendsburg 21 - 38 Team Hamburg      
04010716 to 04/01 19:20 to 04/01 Victoriastadion A BU16 Playoff B 1/4 Final Kalmar Sain...lmar saints 56 - 13 Ale basket      
04010816 to 04/01 19:20 to 04/01 Victoriastadion B BU15 Playoff B 1/4 Final Basketballklubben Amager 17 - 19 Hørsholm 79ers Basketball      
04010416 to 04/01 19:10 to 04/01 Bollhuset A BU18 Playoff B 1/4 Final Hjemly Basketball 1 1 23 - 40 What you need Teamwear      
04010516 to 04/01 19:10 to 04/01 Bollhuset B GU13 Playoff A Semifinal Onsala Pirates BBK 16 - 21 B305 2      
04011016 to 04/01 19:10 to 04/01 Tunahallen BU16 Playoff A 1/4 Final Burned Sports Team Burned 35 - 45 Sharks Hamburg      
04011115 to 04/01 19:10 to 04/01 Fäladshallen A GU18 Playoff B Semifinal ASC Götting...n 1846 e.V. 34 - 18 Kvarnby Basket      
04011316 to 04/01 19:10 to 04/01 Vipeholmshallen BU14 Playoff A Semifinal BMS Herlev 23 - 31 Burned Sports Team Burned